Komentářová reklama aneb yuri vs. ostatní reklamy

26. července 2011 v 14:10 | Agrenej |  Nad šálkem čaje
Tak už je to tady. Má přání získávají nádech reality, neboť se reklama stala tématem týdne. Proč přání? Neboť tento článek, který nyní máte možnost číst, jsem chtěl napsat už dříve, ještě předtím a ještě o něco zpět do minulosti. Asi to nebude nijak velké překvapení, ale jedná se o reklamy v blozích.

Blogerstvo se již dávno vylilo ze břehů sledovatelné únosnosti a tak si spousta lidí nahání návštěvnost nejrůznějšími prostředky, a nejen návštěvnost. Někteří zvolili, podle mého, rozumný přístup, prochází ostatní blogy, hledají zajímavé články a vyjadřují se k tématu. Jiní si našli i jiné cesty, časté články k tématu týdne, ,,bleskovky", nevím ani co všechno ještě, ale hlavně reklamní komentáře, které se staly hlavním lákadlem díky své jednoduchosti v kopírování.
Asi nejslavnější s takovýmto reklamním komentářem se stala yuripovidky. Osoba schovávající se pod touto přezdívkou snad studuje marketing, neboť její komentář: ,,trapné!!! píšu líp!!!" přivedl snad stovky blogerů na její stránky, přestože poněkud naštvané. Upřímně, i mě nejprve napadlo, že se jedná o nějakou osobu s nosem hodně nahoru. Až pak mě napadlo, že někdo takový by se neštval s kopírováním komentářů, když se dá krásně zviditelnit zaštítkováním kdejakého vlastního článku pod téma týdne. Osoba za přezdívkou yuri je, dle mého názoru, naopak normální osoba, která se chtěla dobře zasmát. Navíc přijít s komentářem úspěšným na 105% nedokáže přijít debil. Chce to trochu znát lidské ego.
Možná, že spousta lidí nesouhlasí s chválou, kterou tu pronáším na yuri. Určitě se cítí uraženi, že takový komentář našli pod svým vlastním článkem. Možná jsou dokonce naštvaní, že na rozdíl od jiných jedinců nedokázali se přes tuto provokaci přenést, či jako v mém případě si prostým neútočným komentářem, pouhou výzvou bez urážek, vyléčit vlastní ego, a nezmohli se na nic jiného než oplatit zlo zlem. I takovéto jedince chápu. Urážlivý komentář si zasluhuje odvetu, ale chcete vědět, co mi podpaluje krev více? Jistě je znáte taky. Možná více než yuri.
,,Hezké" ,,Hezký blog" ,,Ahoj jak se máš? Odepiš na můj blog." a další typy takovýchto reklamních komentářů. Když jsem s blogem začínal, což není zase až tak dávno, měl jsem naivní myšlenku, že tyto komentáře jsou upřímné - ano, byl jsem blbý. Jistě takovéto komentáře znáte. Pokud vás ale uráží právě yuri, neuráží vás i fakt, že někdo váš blog, o který se staráte, snažíte se, aby vypadal dobře, aby byl s kvalitním obsahem atd., někdo dokáže ohodnotit stejně jako kdejaký zanedbaný blog, na který potřebujete vypatlátor, abyste z něj dostali česky psaný článek? Upřímně, tohle mi vadí více, než osoba, co mi řekne, že píše lépe a nakonec svá slova nepotvrdí činy.
Největší škoda je však ta, že si tento článek nepřečtou ty osoby, kterých se týká. Že se má slova minou účinkem, že osoby provádějící tuto, z mého úhlu pohledu, zbytečnou reklamu se nezamyslí nad mým názorem a budou dále praktikovat to své dílo magie shrnuté do ctrl+c ctrl+v (jsem zvědav, kolik se jich objeví pod tímto článkem). Největší škoda je, že se z tohoto článku nakonec asi stane jen další forma reklamy na můj blog.
Pokud si někdo myslí, že se tento článek netýkal tématu týdne, moc se této osobě omlouvám a přeji lepší počtení u každého dalšího článku v rubrice TT.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siwa Siwa | Web | 26. července 2011 v 14:39 | Reagovat

Kdo si myslí, že tohle není k Tématu týdne, ten neví, JAKÉ TT je. O Yuri jsem už slyšela, navštívila její blog i málem vyhodila oběd. Ale pravda, Hezký blogísek apod. jsou nechutnější. Z komentářů, jako píše Yuri, si člověk nesmí nic dělat. Jejich autor se jen snaží vylepšit své ego. Kdyby vážně psal (kreslil apod.) LÉPE, nemusel by to nikde psát. Čtenáři by to poznali.

To mi jen připomíná, že na soustředění jsme procházeli kolem cukrárny, kde byla na vývěsním štítu zmrzlina a pod tím: "Nejlepší je u nás." Řeknu ti, že všichni jsme se shodli, že ta má i do průměrné dost daleko. Já si ji nedala, už ten slogan mi prozradil, že dobrá nebude. Kdyby ano, stála by tam fronta až na náměstí a žádný takový nápis by nebyl potřeba.

Takže yuripovidky je ještě dobrá, na rozdíl od takové alenky-a-nějaké-dlouhé-číslo. Ta její rádoby chvála mi už lezla krkem. Naštěstí na mě asi zapomněla :D.

Nejlepší reklamou jsou, jak jsi napsal v článku, smysluplné komentáře na ostatních blozích.

2 Teen Teen | Web | 26. července 2011 v 16:06 | Reagovat

Já vlastně ani nevím, jestli Yuri někdy něco napsala na můj blog, ale kdyby to udělala teď... Dobře, přiznávám, asi bych se podívala na její blog, ale zdržela bych se nenávistného komentáře. Protože právě to chce, aby se mohla zasmát tomu, jak se do ní všichni virtuálně pustí, jenže ve skutečnosti nemůžou dělat vůbec nic.
Ty komentáře jako " Krásnej blog, krásnej článek, prostě všechno!!! Mrkni na můj!" jsou mnohem horší, ti, co je píšou, jsou opravdu vypatlaní, protože já na tyhle reklamy nikdy nereaguju. Takže jak píšeš, taková Yuri si návštěvnost skutečně zvednout dokáže, ale milé zlaté "Ctrlcé a ctrlvé" ne.
A jak jsi taky napsal ty i Siwa - nejlepší reklama je smysluplný komentář.

3 Ramalia Ramalia | Web | 26. července 2011 v 17:09 | Reagovat

Super článek... poslední dobou ani TT nevnímám, ale na tohle jsem byla zvědavá.
Máš pravdu. Yuri ke mě sice nenapsala, ale četla jsem spoustu naštvaných reakcí.
A reklamy typu "hezu blog" a "super článek" jsou trapné, mě osobně pijou krev. Ze začátku jsem možná byla stejně naivní jako ty, ale když jsem se potom střetla s lidmi, kteří dokázali pochválit několika a větami a hlavně logicky zargumentovat...
4lověk prostě musí stejně jako v životě i v blogovém světě dospět a pak si uvědomí spoustu věcí a skutečností...
Dobře ti to zapaluje, s tebou bych jednou chtěla vést nějakou debatu :D

4 Amia Amia | Web | 29. července 2011 v 23:59 | Reagovat

Bože, přeneste se přes to! Napsali vám reklamu, no a co? Si je zablokujte nebo něco
:D

5 agrenej agrenej | E-mail | Web | 1. srpna 2011 v 0:00 | Reagovat

Děkuju za komentáře. :-) Opravdu si takovýchto komentářů vážím. :-)

6 Elenya Elenya | 2. srpna 2011 v 16:23 | Reagovat

Ano, souhlasím s vámi, holky. Komentáře typu ,,Super blogísek" ,,Koukni pls na můj" nad těma jsem vždy kroutila hlavou a nikdy na ně nereagovala. Co by taky k tomu šlo vlastně napsat. Upřímně nic.

Ta Yuri to má krásně promyšlené, napíše negativní komentář a tím si automaticky zvýší mnohočetně návštěvnost, jelikož si dotčení blogeři příjdou na její blog postěžovat. Jak naivní, že?

To mi připomnělo příhodu s autorskými právy. Jedna holčina si mi stěžovala na mém blogu, že sprostě kopíruju obrázky, ale co...dělá to snad každý, ne a nejenom já. Taky jsem její narážky ignorovala, proč se zbytečně rozčilovat kvůli lidské hlouposti. Ale pravda, ona mi napsala alespoň smysluplný komentář. :D
Už dost, rozepsala jsem se. :D

7 Rosalinda Rosalinda | Web | 22. srpna 2011 v 23:12 | Reagovat

Klaním se nad výstižností a pravdivostí tohoto článku a zároveň taky nad bezvadností podání :-D. Souhlasím do posledního puntíčku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama